Cilt beyazlatıcı maskeler

Size önereceğİmiz doğal beyazlatıcı maskeleri evinizde kolaylıkla hazzırlayıp uygulayabilir ve iyi neticeler elde edebilirsiniz. Cildinizin yeniden doğal ve güzel rengine kavuşmasını istiyormusunuz? O zaman aşağıdaki önerilerimize bir göz atın!

1. Salatalık maskesi
Ezilerek püre haline getirilen salatalığa inci tozu ekleyin. Bu iki malzemeden yapılan maske, cildi beyazlatma konusunda son derece etkilidir.

2. Un maskesi
Aslında un, güçlü temizleme ve gözenekleri daraltma işlevlerine sahiptir. Un ve süt karışımını, küçük bir fırçayla yüzünüze sürün, 20 dakika sonra suyla temizleyin.

3. Badem maskesi
Badem, cildi beyazlatmanın yanı sıra nemlendirir de. Dövülerek toz haline getirilen bademe su ve biraz tuz ekleyerek elde edeceğiniz karışım, ölü hücreleri temizleme konusunda etkili bir maske olacaktır.

4. Yumurta akı + Limon maskesi
Hem yumurta akı hem de limon beyazlatma ve gözenekleri küçültme işlevlerine sahiptir. Bir yumurta akıyla biraz limon suyunu karıştırarak yüzünüze sürün. 20 dakika bekledikten sonra suyla temizleyin.

5. Yoğurt maskesi
Süpermarketten alınan yoğurt doğrudan yüze sürülür, 30 dakika sonra temizlenir.

6. Kivi + Yumurta maskesi
Kivi vitamin bakımından, yumurta da protein ve mineraller bakımından zengindir. Bu maskeyi sık sık uyguladığınızda, cildiniz mutlaka daha beyaz ve pürüzsüz olacaktır. Kiviyi ezerek içine yumurta akı koyun, karıştırıp yüzünüze sürün. 15 dakika bekledikten sonra temizleyin.

7. Muz maskesi
Muzu püre haline getirip yüzünüze sürdükten sonra, 20 dakika sonra sütle temizleyin. Bu maske, her türlü cilde uygundur ve haftada bir kez yapılır.